Jak zakładamy trawnik w ogrodzie podczas realizacji

Na swoim koncie mamy mnóstwo realizacji i każda z nich zawierała tradycyjny trawnik. Są aż dwie metody zakładania pięknego, zielonego dywanu, zazwyczaj wybierana jest trawa w rolkach i w tym wpisie wam o tym opowiemy.

Większości zlecającym projektowanie ogrodu zależy na tym, by został on wykonany bardzo szybko. Siejąc trawnik w tradycyjny sposób trzeba liczyć się z tym, że zadarnianie zajmie roślinom minimum dwa sezony. To dość długo, a przecież każdy inwestor chce widzieć efekt od zaraz. W takich chwilach świetnie sprawdza się trawa w rolce. Aby zrealizować taki trawnik w ogrodzie potrzeba kilku godzin. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża, a później dokładne rozłożenie rolek. Trawę można dowolnie docinać, a tuż po rozłożeniu wygląda jakby była tam od zawsze. Dużą zaletą jest fakt, że po takiej trawie niemal od zaraz możemy chodzić.

trawa rolowa

Jak dbać o trawnik z rolki?

Dbanie o rośliny jest bajecznie proste i nie różni się niczym od trawników zakładanych w tradycyjny sposób. Przez pierwsze daw tygodnie wystarczy systematycznie nawadniać rośliny. Po upływie dwóch do trzech tygodni należy wykonać pierwsze strzyżenie. Dalsza pielęgnacja roślin opiera się na koszeniu, nawożeniu i nawadnianiu wedle potrzeb. Zaraz po rozłożeniu zielonego dywanu można bez przeszkód po nim chodzić, my jednak zalecamy wstrzymać intensywne korzystanie przez pierwszy tydzień.

Trawnik w ogrodzie to bez wątpienia ulubione miejsce wszystkich domowników, można na nim leżeć, grać, bawić się i nie tylko. Zadbane rośliny to również wizytówka ogrodu. Wszyscy nasi zleceniodawcy marzą o tym, aby ich ogród był zielony i przytulny.

Trawa w rolkach świetnie sprawdza się przy aranżacji zieleni publicznej w parkach, przy firmach, na boiskach, polach golfowych i pasach zieleni. Polecamy producenta trawy rolowanej z naszego województwa, firma Roltraw ma swoją siedzibę w Ludwikowie niedaleko Lublina. Współpracujemy z nimi od dawna i śmiało możemy powiedzieć, że produkty, które nam dostarczają są zawsze najwyższej jakości.Previous Next
Close
projektowanie ogrodów Lublin
Test Caption
Test Description goes like this