Stawy kąpielowe Lublin

Stawy kąpielowe Lublin – woda jest źródłem życia. Ta odwieczna prawda sprawia,
że tak chętnie przebywamy nad akwenami wodnymi.

Naturalne źródło czystej wody, czyli stawy kąpielowe i ich naturalny charakter

Szum morza, gładka toń jeziora, chłodny nurt górskiego potoku niosą ze sobą przyjemne doznania. Nic zatem dziwnego, że właściciele własnych ogrodów tak często decydują się na oczka wodne, stawy ogrodowe lub choćby małe źródełka wodne. Jednak, aby satysfakcja z własnego akwenu była pełna woda musi być czysta. Rozpoczynając projektowanie ogrodu, warto rozważyć miejsce na staw kąpielowy lub inny zbiornik z czystą wodą.

Czym więc jest czysta woda? Lazurową, kryształowo czystą wodę w tradycyjnych basenach kąpielowych uzyskujemy, dzięki stosowaniu chemii, chloru lub ozonu – środków, które zabijają żywe organizmy rozwijające się w wodzie. W idealnie klarownej, czystej wodzie basenowej nie ma bakterii, glonów ani zooplanktonu, pod względem biologicznym woda jest czysta. Jednak nic za darmo – taka woda jest zanieczyszczona chemicznie, i to w sposób nie obojętny również dla człowieka.

Natura bliżej Ciebie

Stawy kąpielowe zbliżają nas ku naturze. Inaczej rozumiemy naturalną czystość wody. Przypomnijmy – woda jest źródłem życia, naturalna czysta woda to doskonale zbilansowany żywy ekosystem. To środowisko w którym rozwijają się różnorodne formy życia, jest tu miejsce dla glonów, zooplanktonu, roślin wodnych i ryb. Naturalny zapach i wygląd wody z bogactwem życia to efekt, o który nam chodzi w naszym oczku wodnym lub stawie ogrodowym. Taka woda ma kolor lekko zielony, mogą występować w niej zawiesiny, mogą powstawać osady denne – tak jest przecież w naturze. Naturalnie czysta woda powinna nam zapewnić dobrą przezroczystość z możliwością obserwacji roślin, kamieni i ryb znajdujących się w wodzie do głębokości ok. 1,5m.

Każdy marzy w gorący letni dzień o kąpieli i to najlepiej tu i teraz czyli w domu. Wystarczy przenieść się tylko do ogrodu by zażywać chłodzących i kojących pluskań w czystej wodzie, bez krzyków obcych ludzi i z dala od okupowanych plaż. To zdecydowanie duża wygoda, swoboda i komfort osobisty. Nie trzeba brać urlopu w pracy lub wyjeżdżać daleko by pomoczyć się w wodzie, wystarczy mieć staw kąpielowy.

Previous Next
Close
projektowanie ogrodów Lublin
Test Caption
Test Description goes like this