W sierpniu 2020 roku w Lublinie odbył się pierwszy w Polsce Festiwal In Garden. W ramach wydarzenia miał miejsce również wernisaż ogrodów, w którym wzięła udział nasza kompozycja "Przenikanie".
Festiwal In Garden to pierwsza w Polsce prezentacja sztuki ogrodowej, niezwykłe wydarzenie inspirowane festiwalami światowej rangi. Tematem przewodnim była "Dojrzałość" głównie ze względu na to, że festiwal odbył się 28-30 sierpnia, w czasie gdy większość roślin jest już w pełni rozwinięta a owoce i warzywa dojrzałe, nawiązywał on również do życiowych doświadczeń. Tego typu wydarzenia odbywają się zazwyczaj wiosną, gdy rośliny budzą się do życia, dlatego okres późnego lata był swojego rodzaju wyzwaniem.

W ramach festiwalu powstało aż siedem kompozycji, w tym jeden naszego autorstwa. Postawiliśmy na grę świateł, wykorzystaliśmy możliwości miejsca i w ten sposób powstała kompozycja, którą zatytułowaliśmy "Przenikanie"

To bardzo ciekawe i inspirujące wydarzenie, które mamy nadzieję, że stanie się tradycją naszego miasta. To idealny moment, by rozpocząć tradycję festiwali ogrodowych i podążać za krajami na całym świecie, które promują naturę i ukryte w niej piękno.

Zapraszamy na blog Moje Ogrody, gdzie założyciel Hortland i jednocześnie autor kompozycji "Przenikanie" opisuje efekt finalny, myśl przewodnią oraz proces powstawania.Previous Next
Close
projektowanie ogrodów Lublin
Test Caption
Test Description goes like this