Staw kąpielowy w Stoczku

Staw kąpielowy w Stoczku.

Staw kąpielowy w Stoczku jest inwestycją zrealizowaną w 2009 roku na prywatnej posesji. Głównym założeniem inwestora była chęć posiadania akwenu kąpielowego. Najprostszym sposobem osiągnięcia tego celu byłaby budowa basenu. Jednak biorąc pod uwagę specyfikę działki oraz jej otoczenia, taki obiekt zaburzałby naturalne walory estetyczne posesji. Zaproponowaliśmy więc budowę stawu kąpielowego, który idealnie spełniałby funkcję zarówno praktyczną jak i estetyczną.

płytsza strefa regeneracyjna z roślinami, która pełni funkcję filtracyjną i dekoracyjną. Staw wyposażony jest w staranie dobraną do jego wymiarów filtrację modułową służącą do biologiczno – mechanicznego oczyszczania wody. Dzięki niej w stawie występuje naturalny proces samooczyszczania wody, nie wymagający stosowania dodatkowych środków chemicznych. Taka metoda filtracji gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, a zarazem pozwala w pełni cieszyć się naturalnymi walorami otoczenia. Filtrację uzupełnia lampa UVC, efektywnie blokująca rozwój glonów. Dodatkowo staw wyposażony jest w dwa skimmery, których zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z lustra wody. W stawie znajduje się również czujnik poziomu wody regulujący straty powstałe w wyniku parowania. Filtry wraz z pompami ukryte są pod stylowym drewnianym tarasem.

Dodatkowym atutem, który zwiększa estetykę i atrakcyjność stawu jest kaskada wykonana z łupka i serpentynitu. Jest ona zasilana przez osobną, niezależną od działania systemu filtracji, pompę.Zrealizowana przez nas inwestycja w pełni zaspokoiła oczekiwania naszego klienta, wzbogacając nas o doświadczenie oraz stanowiąc źródło satysfakcji z kolejnego udanego projektu.

Kolejnym obiektem wodnym powstałym w 2009 r. jest staw kąpielowy w podwarszawskich Wyględach. Staw kąpielowy jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy mieć basen odkryty o charakterze naturalnego zbiornika wodnego, doskonale wpisującego się w otaczający ogród.

W tym celu zadbano, aby posiadał nieregularną linię brzegową, a połączony z przydomowym tarasem harmonizował z architekturą domu. Niezbędne w takim stawie są rośliny typowe dla naturalnych stanowisk wodnych, takie jak tatarak zwyczajny, strzałka wodna i trzcina pospolita. Rośliny te porastają strefę żwirową nie utrudniając kąpieli.

Ważnym elementem stawu jest kaskada, niezwykle dekoracyjna ze względu na użyte do jej budowy kamienie: łupek szarogłazowy i serpentynit. Zasilana osobną pompą nie tylko stanowi o estetyce miejsca, ale także zapewnia odpowiednie natlenienie wody.

Powierzchnia lustra wody wynosi 182m2, z czego strefa kąpielowa zajmuje 67m2. Tak duża powierzchnia gwarantuje swobodę i komfort pływania, ale też wymaga starań i urządzeń, które zapewnią odpowiedni stan wody. Krystaliczną czystość wody zapewnia rozbudowana filtracja modułowa, wyposażona w 2 lampy UVC oraz skrajnie rozmieszczone w strefie regeneracyjnej skimmery. Zestaw filtracyjny ukryty jest pod solidnym i estetycznym drewnianym tarasem. Dzięki automatycznemu systemowi uzupełniania wody na bieżąco regulowane są ubytki wody powstałe w wyniku parowania.

Istotnym czynnikiem wspomagającym proces filtrowania wody jest zapewnienie prawidłowej cyrkulacji wody w całym stawie. W tym celu został on zaopatrzony w dysze napływowe doprowadzające wodę do strefy kąpielowej natomiast poprzez rurę drenarską woda rozprowadzana jest w strefie regeneracyjnej. W ten oto sposób dzięki odpowiedniemu połączeniu technologii i dbałości o krajobraz uzyskano zharmonizowany z przyrodą i bezpieczny obiekt kąpielowy.


Warning: getimagesize(/hortland1/wp-content/uploads/2015/03/staw_kąpielowy12.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /hortland1/wp-content/themes/kallyas/admin/framework/function-vt-resize.php on line 50

Warning: getimagesize(/hortland1/wp-content/uploads/2015/03/staw_kąpielowy22.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /hortland1/wp-content/themes/kallyas/admin/framework/function-vt-resize.php on line 50

Warning: getimagesize(/hortland1/wp-content/uploads/2015/03/staw_kąpielowy32.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /hortland1/wp-content/themes/kallyas/admin/framework/function-vt-resize.php on line 50
TOP